این روزا بدلیل شرایط اقتصادی وشاغل بودن همزمان مرد وزن بیرون ازخانه لازم است برا مراقبت از عزیزانی که احتیاج به مراقبت ونگهداری دارن از افراد متخصص در امر مراقبت استفاده گردد پس مراقبت از سالمندان وکودکانتان را به ما بسپارید.

مراقبت از سالمند

با توجه به افزایش جمعیت سالخوردگان در کشور مراقبت از سالمندان در منزل نیاز جدید جامعه است. مراقبت از سالمند در صف گرفتن مجوز به عنوان یک رشته دانشگاهی جدید است. نگهداری از سالمند یکی از مشغولیت های ذهنی افرادی است که والدین سالخورده دارند. سالمندان نیاز های خاص خود را دارند که شامل : عاطفی ، معیشتی و … می باشد. تمایل سالمندان و فرزندانشان فراهم کردن نیازهای آنان در منزل است. مراقبت از سالمند یک شغل نیست بلکه عشق است. به همین دلیل در این مقاله قصد داریم مهم ترین نکات مراقبت از سالمند درمنزل را به شما ارائه دهیم. این راهنما قابل استفاده خانواده ها و مراقب سالمند در منزل می باشد.

مراقبت از سالمند به چه معناست؟

مراقبت از سالمند یک خدمت دائمی می باشد. این خدمت شامل خدمات تخصصی که توسط پرستار ارائه می شود نمی باشد. مراقب سالمند می تواند گرفتن فشار خون و گرفتن قندخون و … را نیز انجام دهد. مراقبت از سالمند کمی دشوارتر از نگهداری سالمند می باشد مراقب سالمند نیاز به تجربه و توانایی های بیشتری دارد. مراقبت از افراد سالمند گاهی از عهده فرزندان آنان خارج است. امر مراقبت از سالمندان دشوار است. نگهداری از سالمند برای برخی پر از عشق و برکت، و بعضی افراد امری چالش برانگیز است. بهتر است برای مراقبت صحیح از سالمند درک روشنی از دوران سالمندی بدست آورید.

تعریف سالمند

دوران سالمندی به سنین بالای ۶۰ سال اطلاق می‌گردد. ممکن است تغییرات سالمندی از سال‌ها قبل و از ۴۰ سالگی آغاز شود. نگرش ما به سالمندی اهمیت دارد. سالمندی، یک بیماری نیست بلکه یک پدیده طبیعی است. دوران سالمندی از لقاح شروع می‌شود و با مرگ پایان می‌یابد.


بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *