این روزا به دلیل نزدیک شدن به شب عید وخانه تکانی نظافت منزل دغدغه مردمان ایران زمین است 09914551795…

بزرگترین اشتباهی که همه به آن مرتکب می شوند، نظافت اتاق به اتاق است که به آن «نظافت ناحیه ای» می گویند. این روش روند بسیار کندی دارد! لیسا رومیرو، صاحب شرکت تنها دوستدار پاکیزگی نوین در فورت کالینز کلورادو، می گوید: «شما هم می توانید در عرض چهار ساعت فقط آشپزخانه را تمیز کنید و هم می توانید کل خانه را در این چهار ساعت تمیز کنید. بیشتر افراد همه تمرکز خود را فقط روی یک مکان می گذارند، مثلاً همه انرژی خود را برای تمیز کردن پیشخوان ها می گذارند و اصلاً وقتی برای تمیز کردن اجاق گاز نمی ماند چه برسد به یک اتاق دیگر.(نظافت منزل)

نظافت

قدم اول نظافت خانه: گردگیری

همه اتاق ها را گرد گیری کنید. روی مبل ها و لوازم چوبی، رو و زیر قفسه ها، نرده ها، قاب عکس ها، تابلوها، تلویزیون و خلاصه همه خرت و پرت ها. هر جا شد گرد گیری خشک انجام دهید چون راحت تر است و مرطوب کردن یک شیء خاکی تمیز کردنش را سخت می کند. برای پاک شدن لکه های ناشی از جای دست و اثر انگشت، یک دستمال میکرو فایبر را با آب گرم نمدار کنید و روی سطوح لک شده بکشید. بالاترین جای لوازم منزل را فراموش نکنید. آنجا همیشه بیشترین خاک جمع می شود و بعد این گرد و خاک کم کم به پایین می افتد و کارتان را سخت می کند. چگونه سنگ روی کابینت را تمیز کنیم؟ سنگ کانتر یا پیشخوان یا اُپن آشپزخانه گرچه هزینه زیادی را برگردن خریدار می گذارند ولی ارزشش را دارد چون در ماندگاری بینظیر هستند. هر نوعی از آنها از گرانیت گرفته تا کوارتز را انتخاب کنید، نحوه نگهداری و تمیز کردن شان را نیز باید بدانید تا از خراب شدن آنها جلوگیری کنید. همیشه تمیز کردن این سنگ ها سخت بوده چون معمولا با شوینده های معمولی تمیز نمی شوند.

قدم دوم نظافت خانه: سطوح پارچه ای

گشتی در همه جای خانه بزنید، رو.تختی ها و روبالشی ها را عوض کنید، به رومبلی ها رسیدگی کنید و در صورت لزوم روی مبلمان خانه را با سری مخصوص برس دار جارو برقی تمیز کنید.

قدم سوم نظافت خانه: آینه ها و شیشه ها

با دوتا دستمال میکروفایبر، یکی مرطوب و یکی خشک همه شیشه ها و آینه ها را مثل آینه! برق بیندازید. اینطوری دیگر هیچ لکه ای نمی ماند.

قدم چهارم نظافت خانه: پاک کردن سطوح

همه سطوح منزل و پیشخوان  آشپزخانه را تمیز و در صورت لزوم ضد عفونی کنید. یادتان نرود چیز هایی

که انگشتان دست با آنها زیاد تماس دارد را هم حتما حسابی تمیز کاری کنید.

مثلا کنترل تلویزیون، تلفن، دستگیره در، کلید و پریز ها و چیز های اینچنینی که معدن میکروب و جرم هستند.

در واقعیت نظافت را باید درحالی انجام دهید که تمامی وسایل را از جای خود برداشته و تمیز کنید و سپس آنها را در جای خود قرار دهید. این روش کارها را سریع و مؤثر می کند.» بیشتر جنبه های مثبت این کار به خاطر «عمل نظافت» است. ابتدا یک کار مانند گردگیری کل خانه را به پایان برسانید و بعد کار بعدی را آغاز کنید

09914551795….01132373674

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *