حمل اثاثیه منزل درقائمشهر.جابجایی حمل باردرقائمشهرشرکت باربری کاسپین جهت امنیت و ارامش همشهریان عزیز با کادری مجرب و ذبده جهت همکاری در شهرقائمشهراماده ارائه خدمات است.(حمل اثاثیه منزل درقائمشهر)تلفن تماس 09118948789……(حمل اثاثیه منزل درقائمشهر)

حمل اثاثیه منزل درقائمشهر

تپه باستانی گردکوه

تپه گردکوه جمنان، گردکوه تپه ای به ارتفاع ۲۶ متر است که در منطقه جمنان در جنوب‌ شرقی شهر قائمشهر واقع است و در تاریخ ۱۰ خرداد ۱۳۸۲ با شماره ثبت ۸۸۰۳ به‌ عنوان یکی از آثار ملی ایران به ثبت رسیده‌ است. ایرانیان در دوره پارت و ساسانی در این تپه سکونت داشتند، به همین دلیل بقایایی از ظروف پارتی و اشکانی در این منطقه کشف شده است. در نزدیکی این تپه گورستانی نیز کشف شده است، این گورستان به احتمال زیاد متعلق به ۳ هزار سال پیش از ظهور اسلام است. در عمق یک و نیم متری زمین دامنه ارتفاعات گردکوه اسکلتی به همراه کوزه، کاسه و بشقاب و وسایل تزئیناتی وی که متعلق به دو هزار و هشت سال پیش است کشف شده است. همچنین طول قد این اسکلت تنها تا کمر وی به ۱۴۰سانتی متر می رسد. آنچه امروز از جمنان تاریخى مشاهده مى کنیم، سه تپه عظیم باستانى موسوم به گردکوه به ارتفاع تقریبى ۳۰،۱۷ و ۱۵ متر را سفالینه هایى از هزاره اول ق.م و دوره هاى تاریخى و اسلامى است. در این تپه تاکنون آثاری از عصر آهن یک و دو و سه، پیکره و تیغه سنگی و رگه‌هایی به دست آمده است. همچنین شواهد موجود نشان می‌دهد که تپه مرتفع ۲۶متری گردکوه قائم شهر در سال ۱۶۸ هجری قمری پایگاه یا برج نظامی بوده‌ است. باستان شناسان در کاوشگری از تپه گردکوه قائم شهر به آثار و بقایایی دست یافتند که این شهر را با پیشینه تاریخی بیش از ۵ هزار ساله به یک شهر باستانی قدیم معرفی می‌کند.

تپه باستانی گردکوه

منطقه حفاظت شده خیبوس

مطقه حفاظت شده خیبوس حدفاصل جنگل های جنوبی نزدیک قادیکلای قائم شهر تا مناطق یاغ کوه برنجستانک شیرگاه می باشد. منطقه حفاظت شده خیبوس و انجیل سی یکی از مناطق چهارگانه حفاظت محیط زیست ایران است. این منطقه با مساحت ۳۴۷۱ هکتار در دامنه ارتفاعی ۲۵۰ تا ۹۳۰ متر، دما و بارندگی متوسط سالیانه ۱۶ درجه سانتیگراد و ۸۰۰ میلیمتر، دارای اقلیم مرطوب معتدل می باشد. منطقه حفاظت شده خیبوس و انجیل در سال 1378 حفاظت شده اعلام شد. خیبوس پوشیده از جنگل های با ارزش هیرکانی و توده های کم دست خورده شمشاد است. از دیگر گونه های درختی مهم منطقه می توان ممرز، بلند مازو، راش، پلت شیردار، نمدار، ملچ، خرمندی، انجیلی و توسکا را نام برد. گونه های اصلی جانوری منطقه عبارتند از : مرال، شوکا، پلنگ، خرس قهوه ای، شغال، گراز، روباه معمولی، تشی، رودک، سنجابک، درختی، کبوتر جنگلی، توکای گلوسیاه، توکای پشت بلوطی، مار آبی، و لوس مار. وجود تنوع زیستی بالا، جنگل های کم نظیر و کم دست خورده هیرکانی، گونه های با ارزش شوکا، و مرال و دره های پر آب و راه های دسترسی مناسب، زمینه فعالیت های علمی و پژوهشی و گردشگری را در منطقه فراهم ساخته اند. در نزذیکی این منطقه سد زمزم یا همان سد برنجستانک قرار دارد که دیدن آن را پیشنهاد می کنیم در همین سایت مشخصات سد زمزم ثبت شده است.

منطقه حفاظت شده خیبوس

01132375603

بلاگ

اسباب کشیاسباب کشی در جویباراسباب کشی در چمستاناسباب کشی در رویاناسباب کشی در متل قواسباب کشی در محموداباداسباب کشی دراملاسباب کشی درایزدشهراسباب کشی دربابلاسباب کشی دربابلسراسباب کشی دربهشهراسباب کشی درتنکابناسباب کشی درجویباراسباب کشی درچالوساسباب کشی دررامسراسباب کشی درزیراباسباب کشی درساریاسباب کشی درسرخروداسباب کشی درشیرگاهاسباب کشی درعباس اباداسباب کشی درفریدونکناراسباب کشی درفیروزکوهاسباب کشی درقائمشهراسباب کشی درکیاکلااسباب کشی درنکااسباب کشی درنوراسباب کشی درنوشهراسباب کشی شهربه شهردرمازندرانباربریباربری در آملباربری در ایزدشهرباربری در بابلباربری در بابلسرباربری در بهشهرباربری در پل سفیدباربری در جویبارباربری در چمستانباربری در رامسرباربری در ساریباربری در سرخرودباربری در فریدونکنارباربری در قائمشهرباربری در مازندرانباربری در محمودآبادباربری در نوشهرباربری دربهنمیرباربری درزیررابباربری درشیرگاهباربری درعباس ابادباربری درفیروزکوهباربری درکیاکلاباربری درمتل قوباربری شهر به شهردرمازندرانحمل اثاثیه در املحمل اثاثیه در بابلحمل اثاثیه در بابلسرحمل اثاثیه در بهشهرحمل اثاثیه در تنکابنحمل اثاثیه در چالوسحمل اثاثیه در چمستانحمل اثاثیه در رئیانحمل اثاثیه در رامسرحمل اثاثیه در رویانحمل اثاثیه در ساریحمل اثاثیه در سرخرودحمل اثاثیه در فریدونکنارحمل اثاثیه در قائمشهرحمل اثاثیه در مازندرانحمل اثاثیه در متل قوحمل اثاثیه در نورحمل اثاثیه در نوشهرحمل اثیه در ساریحمل بارحمل تخصصی اثاثیه منزل شرکت کاسپین

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.